Bursa Klima Bakım Servisi

Hemen Ara 0546 959 1616

bursa klima bakım servisi

Bursa klima Bakım Servisi

Klima bulunduğu ortamın sıcaklığını kapasitesi ölçüsünde istenilen değere düşürebilen bir iklimlendirme cihazıdır. Bir insanın rahatsız olmadan hayatını sürdürebildiği koşullar “konfor koşulları”dır.  Bu değerler +22C ile +27C arası ve %40 ile % 60 nem oranıdır. Bir klima bu değerleri soğutmada ve ısıtmada yerine getiriyorsa verimli olarak çalışıyor demektir.

KLİMA NASIL ÇALIŞIR ?

Klima soğutma konumundayken iç ünite soğutucu gazı buharlaştırır, dış ünite ise soğutucu gazı sıvılaştırır. Bu durumda iç ünite SOĞUK, dış ünite ise SICAK hava üfler. Klima ısıtmadayken sistem tersine döner ve İç ünite SICAK, dış ünite SOĞUK hava üfleyecektir.

  KLİMA NELERİ YAPAMAZ ?

 • Klima soba veya kalorifer gibi ısıtma yapamaz.Klimanın asıl görevi soğutmaktır.
 • Klima ortamdaki nemi alır ancak ortama nem veremez
 • Çok düşük sıcaklıklarda çok iyi ısıtma yapamaz.(10 C nin altındaki ortamlar)
 • Klima birden fazla odayı ısıtıp soğutamaz
 • Kapasitesinin üzerindeki mekanlarda verimli çalışamaz.
 • Klima ameliyathane gibi kesin hijyen gerektiren yerlere kurulamaz.
 • Kimyasal işlemlerin olduğu yerlerde ve aşırı toz olan mekanlarda sık sık bakım ister (bayan kuaförleri, şantiye vs)

Klima Bakımı

Kullanmakta olduğunuz cihazınıza servisimiz tarafından yapılacak periyodik olarak yapacağınız işlem gelecekte yaşayabileceğiniz sorunları minimuma indirecektir.

Klimalar iç ve dış ortamda değişik hava şartlarına maruz kalan cihazlardır. Cihazların ısı transfer yüzeylerinde meydana gelen kirlenme ve tahribatlar cihazın performansında düşüklüğe neden olur. Ayrıca cihaz içerisindeki soğutucu gazın işletme basıncında mevsime göre düzeltme yapılması gerekir. Bu nedenle klima bakım işleminin yılda iki kez yapılması son derece önemlidir.

Klima Bakımı Neden Önemli

 • Sağlığınız için klima bakımı yaptırmalısınız.
 • Konforunuzu sağlamanız ve korumanız için klima bakımı yaptırmalısınız.
 • Birçok hastalıktan korunmanız için klima bakımı yaptırmalısınız.
 • Kötü koku, polen ve bakterilerden arınmış temiz bir hava solumanız için klima bakımı yaptırmalısınız.
 • Ömrünü uzatmanız için klima bakımı yaptırmalısınız.
 • Hiç ummadığınız ve ihtiyacınız olduğu bir anda devre dışı kalmaması için klima bakımı yaptırmalısınız.
 • Enerji tasarrufu sağlamak için klima bakımı yaptırmalısınız.

Kullanıcı Sağlığı Açısından Klima Bakımı

Tam verim ile çalışan klimalar İnsan sağlığı için önemlidir. Klima bakımı yaptırmadığınız takdirde oda içerisinde bulunan gözle görünmeyen tozlar filtrelerindeki gözeneklerinden kurtulur ve solunan havaya karışır. Hem hijyenik açıdan hem de cihazınızın ömrünün uzun olması açısından özel kimyasal ilaçlarla Servis Home tarafından yapılmaktadır. Bu işlemler düzenli bir şekilde yılda bir kere uygulandığı zaman cihazların arızalanması engellenmektedir. Sorunsuz çalışması için periyodik klima bakımlarının yapılması gerekir.

Periyodik Klima Bakımı Yaptırmadığınız Takdirde;

 • Klima Bakımı yapılmazsa cihazın Performansı düşer.
 • Klima Bakımı yapılmazsa cihazın Enerji sarfiyatı %40 artar.
 • Klima Bakımı yapılmazsa cihazdan Hoş olmayan kokular gelir.
 • Kompresörü düzensiz çalışacağından ömrü azalır.
 • Kısa vadede maliyetlerin artmasına neden olur.

Klima Bakımı yapılmazsa cihaz ideal filtreleme yapamayacağından toz, partiküller ortamda kalır, pnömoni ve küf mantarları oluşur. Fibromiyalji, baş ağrısı, sinüzit, kronik yorgunluk, burun kanaması, yüz felci, alerji ve lejyoner, astım gibi hastalıklara neden olur.
Drenaj sisteminde oluşan tıkanmalar su sızıntılarına neden olur. Klima Bakımı yapılmazsa cihazınız masraflı tadilatlara yol açar.
Elektrik tesisatında oluşacak oksitlenmeler daha büyük arızalara neden olur.

Klima bakımı yapılmamış cihazlarda ısı transfer yüzeylerinde meydana gelen kirlenmeler cihaz performansında düşüklüğe neden olur.
Cihaz içerisinde soğutucu gaz işletme basıncında mevsime göre düzeltme yapılması gerekir. Bu nedenle yılda iki kez yapılması son derece önemlidir.

Ortamın tozluk derecesine göre splitlerde 15 gün diğer tiplerde ayda bir kez filtre temizliği yapılması gerekmektedir.
Kış boyunca ihmal edilmiş cihazlar sürekli kullanılmaya başlandığında sorun çıkabilir. Cihazının verimli ve uzun ömürlü olabilmesi için yılda 3 kere kontrol edilmesi önerilir.

Kış aylarında uzun süre çalıştırılmayan cihazlar gaz oturması yâda gaz sızması da sık karşılaşılan sorunlar arasındadır.
Hiç çalışmayan cihazlarda sorun büyük ölçüde elektrik arızasından kaynaklanırken, yeterince soğutmayan cihazlarda da bunun nedeniçoğunlukla evaparatörde toz birikmesinden kaynaklanır.

Klima Bakım Servisi işlemleri yapılmadığı takdirde sistemin içindeki soğutmanın gerçekleştiği evaparatör de toz birikmesi olur. Soğuyan hava borulardan rahat geçemediği için yeterince soğutma gerçekleştiremez.

1 Yıl Garantili Servis

Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir.
Servis ve parça değişimi servis fişi ile kayıt altına alınır ve müşteri mağduriyeti yaşammaz.

Hızlı ve Yerinde Servis

Servis talebiniz olduğunda size en yakın gezici ekibimiz en kısa sürede belirttiğiniz adrese ulaşır ve sorununuzu giderir. Mümkün olduğu müddetçe cihazınıza
sizin ortamınızda hızlı müdahale edilmekte, gerek görüldüğü takdirde servis formu karşılığında atölyemize alınmaktadır.

Tüm Markalara Servis

Geniş yedek parça stoğumuz ile tüm beyaz eşya markalarına geniş kapsamlı servis hizmeti vermekteyiz. Parça bulunamadı, tamir edilemiyor gibi
geçiştirme bahaneler servisimizde bulunmamaktadır.

Güvenilir, Tecrübeli

çalışanlarımız asgari 5, azami 15 yıllık yetkili servis tecrübesine sahiptir.
Gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir,yetkili servis sertifikalarına ve fabrika eğitimlerine sahiptir.

Randevulu Servis

Talep ettiğiniz gün ve saatte sizi ziyaret ederek cihazınızın onarımını gerçekleştirebiliriz, sizin saatlerinize uyum gösterebiliriz.

Ulaşılabilir, Danışılabilir

Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya diğer sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz.
Müşterilerimiz bizim için değerlidir, geçiştirme servis hizmeti yerine kalıcı ve güvene dayalı uzun süreli hizmetler sunma gayreti içerisindeyiz.

HİZMET VERDİĞİMİZ MARKALAR

Merkez Servis Bursa olarak bilinen bir çok markanın yanı sıra piyasada yer alan tüm markalara teknik servis hizmeti vermekteyiz

Acil Teknik Servis Çağırın!

Acilen Teknik Servise mi ihtiyacınız var? Bursa ili ve çevresindeki tüm müşterilerimize en kısa sürede cevap veriyoruz!